საჯარო სამსახურის ბიუროს უფროსის შეხვედრა საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის (GIPA) სტუდენტებთან
icon 21 თებ 2011
საჯარო სამსახურის ბიუროს უფროსი - ირაკლი კოტეტიშვილი საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის (GIPA) სახელმწიფო მმართველობის და ადგილობრივი თვითმმართველობის სტუდენტებს შეხვდა.
შეხვედრის მიზანი იყო საჯარო სამსახურში მიმდინარე რეფორმის პროცესის უფრო ახლოს გაცნობა.
საქართველოს მთავრობის ერთ-ერთ მთავარ ამოცანას საჯარო სამსახურის სისტემის სრულყოფა წარმოადგენს. საჯარო სამსახურის ბიურო კი, ამ რეფორმის მაკოორდინირებელ დაწესებულებას წარმოადგენს. კერძოდ, ბიუროს მიერ შემუშავებულ იქნა საჯარო სამსახურის კოდექსის პროექტი, რომელიც აგებულია ახალი საჯარო მენეჯმენტის პრინციპების საფუძველზე.
შეხვედრაზე საუბარი იყო აგრეთვე საქართველოს მთავრობის მიერ განხორციელებული ელექტრონული მმართველობის პროექტებზე.

Meeting of the Head of Civil Service Bureau of Georgia with Public Service Department representative of Ukraine
On February 22, 2010, The Head of the Civil Service Bureau Irakli Kotetishvili met the Deputy Head of the Public Service Department of Ukraine Natalya Karichenko.
The meeting was dedicated towards introducing reform process in Georgia and Ukraine. The parties discussed existing problems and challenges in the field.
The Head of the Civil Service Bureau briefed his Ukrainian colleague on projects implemented by CSB in past two years: