მონღოლეთის სამთავრობო დელეგაციის ვიზიტი საჯარო სამსახურის ბიუროში
დღეს საჯარო სამსახურის ბიუროს მონღოლეთის სამთავრობო დელეგაციის წარმომადგენლები ეწვივნენ. დელეგაცია საქართველოს IFC-ის ორგანიზებით  E-governance -ის სისტემის გაცნობის მიზნით სტუმრობს.
დელეგაციის წევრები გაეცნენ საჯარო სამსახურის ბიუროს მიერ შემუშავებულ ელექტრონული მმართველობის პროექტებს, კერძოდ თანამდებობის პირთა ქონებრივი დეკლარაციების ელექტრონულ სისტემას (www.declaration.gov.ge), საჯარო სამსახურის ბიუროს მიერ შემუშავებულ დასაქმების ელექტრონულ პორტალს (www.hr.gov.ge), ასევე დოკუმენტბრუნვისა და ადამიანური რესურსების მართვის ელექტრონულ სისტემებს საჯარო სამსახურში.
ასევე, საჯარო სამსახურის ბიურომ  მონღოლ სტუმრებს საქართველოს საჯარო სამსახურის სისტემაში მიმდინარე რეფორმის პროცესები უფრო ახლოს გააცნო. შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს საქართველოს საჯარო სამსახურის რეფორმის სტრატეგია, მიმდინარე რეფორმის ფარგლებში გატარებული საკანონმდებლო ცვლილებები და ანტიკორუფციული ღონისძიებები. შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში საათნახევარს გაგრძელდა.

The delegation from Mongolia visited the Civil Service Bureau of Georgia
Today official delegation from Mongolia visited the Civil Service Bureau. The visit of the delegation to Georgia is organized by IFC for the purpose to get to know the E-governance systems.
Members of the delegation had an opportunity to gain a deeper insight into the E-governance systems elaborated by the Civil Service Bureau: the electronic system of the Asset Declarations of public officials (www.declaration.gov.ge), the electronic recruitment portal (www.hr.gov.ge), as well as document flow and human resources management systems.
Moreover, the Civil Service Bureau introduced a presentation about the civil service reform concept of Georgia to the Delegation. Both sides discussed recent legislative reforms, civil service reform strategy, anti-corruption activates. The meeting with the question-answer format lasted about an hour and a half.