დაძმობილების პროექტის მმართველი კომიტეტის რიგით მე-7 შეხვედრა გაიმართა
15 მაისს, საჯარო სამსახურის ბიუროსა და ლიეტუვას რესპუბლიკის მთავრობის ადმინისტრაციას შორის მიმდინარე დაძმობილების პროექტის მმართველი კომიტეტის მორიგი, რიგით მე-7 შეხვედრა ჩატარდა დისტანციურად, რომელშიც მონაწილეობა მიიღეს საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტროს და საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლებმა.
შეხვედრაზე მხარეებმა მიმოიხილეს პროექტის ფარგლებში მიღწეული შედეგები და აქტივობები, რომელთა განხორციელებაც აქტიურად და უწყვეტად მიმდინარეობს, მიუხედავად COVID-19-ის პანდემიით შექმნილი ვითარებისა. მონაწილეებმა, ასევე, ისაუბრეს თანამშრომლობის სამომავლო მიმართულებებზე, ახალი რეალობის პირობებში პროექტით დასახული მიზნების მიღწევის უზრუნველსაყოფად.
საჯარო სამსახურის ბიუროსა და ლიეტუვას რესპუბლიკის მთავრობის ადმინისტრაციას შორის დაძმობილების პროექტი 2018 წელს დაიწყო და იგი ევროკავშირის მიერ ფინანსდება.
პროექტის მიზანია საჯარო სამსახურის ბიუროს ინსტიტუციური და ადამიანური რესურსების შესაძლებლობების განვითარება საქართველოში საჯარო სამსახურის რეფორმის ეფექტური განხორციელები სხელშეწყობის მიზნით.

7th Steering Committee Meeting of the Twinning Project
On May 15, Steering Committee of the Twinning project, which is being implemented by the Civil Service Bureau of Georgia and the Government of the Republic of Lithuania, held its 7th meeting remotely. Representatives from the Ministry of Foreign Affairs of Georgia and Delegation of the European Union to Georgia also participated in the meeting.
The parties summarized achieved results and activities that are implementing continuously and steadily despite the crisis caused by COVID-19 pandemic. Additionally, the participants discussed the course of future partnership in order to ensure the achievement of project objectives in terms of new reality.
The EU-funded Twinning project between the Government of the Republic of Lithuania and Civil Service Bureau commenced in 2018 and is in support of the implementation of the Civil Service Reform in Georgia