უკრაინის საპარლამენტო დელეგაციის ვიზიტი საჯარო სამსახურის ბიუროში
27 ოქტომბერს, საჯარო სამსახურის ბიუროს უფროსმა, ირაკლი კოტეტიშვილმა უკრაინის საპარლამენტო დელეგაციის წარმომადგენლებთან შეხვედრა გამართა.
შეხვედრის მიზანი იყო საქართველოს საჯარო სამსახურის სისტემაში მიმდინარე რეფორმის პროცესების უფრო ახლოს გაცნობა. შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს საჯარო სამსახურში მიმდინარე რეფორმის ფარგლებში გატარებული საკანონმდებლო ცვლილებები და ანტიკორუფციული ღონისძიებები. ასევე დელეგაციის წევრები გაეცნენ ელექტრონული მმართველობის პროექტებს, კერძოდ თანამდებობის პირთა ქონებრივი დეკლარაციების ელექტრონულ სისტემასა (www.declaration.gov.ge) და საჯარო სამსახურის ბიუროს მიერ შემუშავებულ დასაქმების ელექტრონულ პორტალს (www.hr.gov.ge).
შეხვედრის ბოლოს განიხილეს ორი ქვეყნის საჯარო სამსახურების სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები, გაიმართა საინტერესო დისკუსია და აზრთა გაცვლა.

Meeting with the delegation of the Parliament representatives of Ukraine
Head of Civil Service Bureau of Georgia – Irakli Kotetishvili held a meeting with the delegation of the Parliament representatives of Ukraine.
Meeting aimed to get closer look to the current reforms in the Civil Service Bureau of Georgia.
Sides discussed legislative reforms implemented by the Civil Service Bureau during last 2 years. Also members of delegation get closer look at the electronic system of the Asset Declarations of Public Officials (www.declaration.gov.ge) and to Bureau’s electronic recruitment portal (www.hr.gov.ge).
At the end of the meeting sides summarized interesting discussion, listed perspectives of future cooperation and ideas.