საჯარო სამსახურის ბიუროს უფროსის ვიზიტი ამერიკის შეერთებულ შტატებში
2014 წლის 19-27 სექტემბერს, საჯარო სამსახურის ბიუროს ხელმძღვანელი ეკატერინე ქარდავა და საჯარო უწყებების სხვა წარმომადგენლები იმყოფებოდნენ ამერიკის შეერთებულ შტატებში, ვისკონსინში, ქ. ლა კროსში, სადაც მონაწილეობა მიიღეს ამერიკის მთავრობის მიერ დაფინანსებულ პროგრამაში "ღია სამყარო". პროგრამა 1999 წელს კონგრესის ინიციატივით დაარსდა და მას შემდეგ ათასობით სხვადასხვა ქვეყნის წარმომადგენელს უმასპინძლა იდეებისა თუ რეკომენდაციების გაზიარების მიზნით.
ვიზიტის ფარგლებში, დელეგატები შეხვდნენ სხვადასხვა თანამდებობის პირებსა და აკადემიური წრეების წარმომადგენლებს. ვისკონსინ-ლა კროსის უნივერსიტეტში ადგილობრივმა პროფესორებმა წაიკითხეს რამდენიმე ლექცია საჯარო სამართლებრივი ურთიერთობების, საჯარო პოლიტიკისა და საჯარო სამსახურთან დაკავშირებულ სხვადასხვა საინტერესო საკითხებზე. ამის შემდეგ, ქართულმა მხარემ გააკეთა პრეზენტაცია საჯარო სამსახურის რეფორმის შესახებ და ამერიკელ კოლეგებს ამჟამინდელ მდგომარეობასთან ერთად მომავლის გამოწვევებიც გააცნო.
მომდევნო დღეებში გაიმართა შეხვედრები ვისკონსინის შტატის დედაქალაქ მედისონსა და ქალაქ სპარტაში საჯარო და საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან. აღნიშნული ღონისძიებები ეხებოდა საჯარო სამსახურში ადამიანური რესურსების მართვის რიგ სტრატეგიულ საკითხებს.

The Visit of the Head of the Civil Service Bureau to the United States of America
On September 19-27, the head of the Civil Service Bureau, Catherine Kardava, along with other Georgian delegates, visited the city of La Crosse, Wisconsin, USA. There, they took part in the Open World Program. This program is sponsored by US government and was first initiated by the US Congress in 1999. Since then, it has hosted thousands of representatives of different Eurasian countries.
During the visit, the delegates met various government and university officials, as well as college lecturers. At the University of Wisconsin La Crosse, local professors conducted a series of lectures on a range of topics, including civic engagement, public policy and other interesting issues related to civil service. After the completion of the lectures, the Georgian delegation made a presentation about the Civil Service Reform in Georgia, thereby acquainting their US colleagues not only with the current situation, but also the future challenges pertaining to the reform.
In the following days, the Georgian delegation visited Madison, capital city of the state of Wisconsin, as well as the city of Sparta. There, they met with representatives of several educational and public institutions. The main topics discussed during these meetings involved human resources and other strategic issues.