იაპონიის ინსტიტუტის სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამები პოლიტიკურ მეცნიერებებში
იაპონიის ეროვნული სასწავლო ინსტიტუტი პოლიტიკური მეცნიერებებისთვის (GRIPS) აცხადებს სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამებს 2013–2014 სასწავლო წლისთვის.
GRIPS–ის სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამა განკუთვნილია მაღალი ლიდერული პოტენციალის მქონე პირებისთვის, რომლებიც მუშაობენ სახელმწიფო სტრუქტურებში ან საერთაშორისო ორგანიზაციებში, სურთ გაიღრმავონ ცოდნა პოლიტიკურ მეცნიერებებში და მომავალში განაგროძონ მოღვაწეობა საჯარო სექტორში. სწავლა მიმდინარეობს ინგლისურ ენაზე.
სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამები დაფინანსებულია იაპონიის მთავრობის მიერ. სრული სასწავლო სტიპენდიის მიღება შეუძლიათ მხოლოდ წარმატებული აპლიკაციის მქონე კანდიდატებს.
სამაგისტრო პროგრამები:
- საჯარო პოლიტიკის პროგრამა
- საჯარო ფინანსების პროგრამა
- მაკროეკონომიკის საჯარო პროგრამა
პროგრამების შესახებ დამატებით ინფორმაციას შეგიძლიათ გაეცნოთ ინსტიტუტის ოფიციალურ ვებ–გვერდზე: http://www.grips.ac.jp/en/

GRIPES Master and Ph.D. Programs in Political Sciences
Japanese National Graduate Institute for Policy Studies (GRIPES) announces Master and Ph.D. programs for 2013-2014 year.
GRIPS is a graduate school dedicated to educating future leaders in the public policy arena. It is one of the most international institutes in Japan and is designed to attract government officials from around the world. Ideal candidates for programs are mid-career professionals with strong leadership potential presently working in national or local governments and international organizations. GRIPS programs are taught entirely in English.
GRIPS is sponsored by the Japanese government. Full scholarships are available for outstanding applicants.
Master Programs:
- Public Policy Program
- Public Finance Program
- Macroeconomic Policy Program
Please, check out GRIPS official webpage for the detailed information about the programs: http://www.grips.ac.jp/en/