გაიმართა ტრენინგი თემაზე „მამხილებლის ინსტიტუტი - საკანონმდებლო მოწესრიგება და საჯარო სამსახურის პრაქტიკა“
icon 20 აგვ 2014
ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ადმინისტრაციულ მეცნიერებათა ინსტიტუტისა და საჯარო სამსახურის ბიუროს ორგანიზებით, თბილისსა და ბათუმში, სახელმწიფო უწყებების წარმომადგენლებისთვის ჩატარდა ტრენინგი თემაზე: "მამხილებლის ინსტიტუტი - საკანონმდებლო მოწერსიგება და საჯარო სამსახურის პრაქტიკა".
ტრენინგს უძღვებოდნენ საჯარო სამსახურის ბიუროს უფროსი ეკატერინე ქარდავა, პროფესორი პაატა ტურავა, არასამთავრობო ორგანიზაცია "IDFI"-ის წარმომადგენლები - ლევან ავალიშვილი და გიორგი კლდიაშვილი.
შეხვედრა აქტიური დისკუსიის რეჟიმში მიმდინარეობდა. განხილულ იქნა მამხილებლის ინსტიტუტთან დაკავშირებული მნიშვნელოვანი საკითხები, მათ შორის საერთაშორისო პრაქტიკა. ტრენინგის ფარგლებში ასევე, საჯარო სამსახურის ბიუროს უფროსმა მონაწილეებს საჯარო სამსახურის რეფორმის კონცეფცია გააცნო.
აღნიშნული ტრენინგი თბილისში ჩატარდა 2014 წლის 7-8 აგვისტოს, ხოლო, ბათუმში, 14-15 აგვისტოს და მასზე წარმოდგენილნი იყვნენ საჯარო სამსახურის ადამიანური რესურსების, იურიდიული და შიდა აუდიტის დეპარტამენტის წარმომადგენლები.

Training on the topic of “Institute of Whistleblowers – Legal Regulation and Practice in Public Service”
icon 20 Aug 2014
The Institute of Administrative Sciences of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, together with the Civil Service Bureau of Georgia, held a training in Tbilisi and Batumi for state agencies called the "Institute of Whistleblower – legal regulation and practice in public service" in early August.
The trainings were conducted by the head of the Civil Service Bureau, Catherine Kardava, Professor Paata Turava, and from the non-governmental organization "IDFI", Levan Avalishvili and George Kldiashvili.
The interactive training included international practices regarding the subject of whistle-blowing. Additionally, the head of the Civil Service Bureau introduced the concept behind the current civil service reform to the participants.
The training was held in Tbilisi on August 7-8 and in Batumi on August 14-15. Participants included representatives of human resources, legal, and internal audit departments of civil service organizations.