გრძელდება მუშაობა საჯარო სამსახურში ეთიკის სახელმძღვანელოს შემუშავების მიზნით
მიმდინარე წლის 13-14 მაისს, საჯარო სამსახურის ბიუროსა და გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ) ორგანიზებით გაიმართა სამუშაო შეხვედრები საჯარო სამსახურში ეთიკის სამაგიდო წიგნის შემუშავების მიზნით. აღნიშნული ღონისძიება წარმოადგენდა 2013 წლის 1 ნოემბერს გამართული შეხვედრის გაგრძელებას. ღონისძიებას უძღვებოდნენ გერმანიის dbb Academy-ს ექსპერტები და მასში აქტიურ მონაწილეობას იღებდნენ საქართველოს თავდაცვისა და შინაგან საქმეთა სამინისტროების, "საერთაშორისო გამჭვირვალობა საქართველოს" და საჯარო სამსახურის ბიუროს წარმომადგენლები.
შეხვედრის ფარგლებში გაგრძელდა მუშაობა საჯარო მოხელეთა ეთიკის სამაგიდო წიგნისა და ტრენერთა სახელმძღვანელოს შემუშავებაზე. პროექტის მიზანია საჯარო მოხელეთათვის საჯარო სამსახურში ეთიკის საკითხებზე სემინარების მოდულის შექმნა, ქართველი ტრენერების მომზადება (გამორჩეულ ტრენერებს მიენიჭებათ უფლება გასცენ dbb Academy-ს სერტიფიკატები) და მათ მიერ საჯარო მოსამსახურეთა გადამზადება ეთიკის საკითხებში.
საჯარო სამსახურის ბიურო აქტიურად მუშაობს საჯარო მოსამსახურეთა გადამზადების კუთხით და მომავალშიც გეგმავს მსგავსი პროექტების განხორციელებას.

Work on Ethical Guidelines for Public Servants Continued
On May 13-14 , the Civil Service Bureau and the German Society for International Cooperation (GIZ) organized work meetings in order to develop Guidelines on Ethics for Public Servants. The event was a continuation of the meeting held on November 1st, 2013 and was hosted by German dbb Academy experts in cooperation with the representatives of Ministry of Defense, Ministry of Internal Affairs, Transparency International Georgia and the Civil Service Bureau.
In the course of the meeting, work on the development of the Guidelines on ethics and the curriculum for trainers was continued. The aim of the project is to design a module for workshops on ethics for public servants and the training of Georgian trainers (distinguished trainers will be given dbb Academy certificates). After the completion of the workshop, the newly recognized trainers will conduct trainings for public servants on ethics.
The Civil Service Bureau is actively engaged in the training of civil servants and plans to implement similar projects in the future.