„აღმოსავლეთ პარტნიორობის” მრავალმხრივი თანამშრომლობის ფარგლებში „საჯარო ადმინისტრირების რეფორმის” პანელის მეშვიდე შეხვედრა გაიმართა
16 ოქტომბერს, საჯარო სამსახურის ბიუროსა და ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებით "აღმოსავლეთ პარტნიორობის" მრავალმხრივი თანამშრომლობის I პლატფორმის – "დემოკრატია, კარგი მმართველობა და სტაბილურობა" ფარგლებში "საჯარო ადმინისტრირების რეფორმის" პანელის მეშვიდე შეხვედრა გაიმართა.
პანელის მუშაობაში "აღმოსავლეთ პარტნიორობის" ქვეყნების – აზერბაიჯანის, ბელარუსის, მოლდოვას რესპუბლიკის, საქართველოს, სომხეთის, უკრაინის შესაბამისი სახელმწიფო უწყებებისა და ასევე, საქართველოში ევროკავშირის დელეგაციისა და ევროკავშირის სხვა წევრი სახელმწიფოების წარმომადგენლებმა მიიღეს მონაწილეობა.
შეხვედრის ფარგლებში განხილულ იქნა "საჯარო ადმინისტრირების რეფორმის" პანელის სამოქმედო გეგმის განხორციელებასთან დაკავშირებული საკითხები და განისაზღვრა სამომავლო ნაბიჯები. საჯარო სამსახურის ბიუროს ხელმძღვანელმა, ქალბატონმა ეკატერინე ქარდავამ ისაუბრა საქართველოში მიმდინარე საჯარო სამსახურის რეფორმის შესახებ, რომელიც სახელმწიფო ინსტიტუტების მუშაობისათვის ეფექტური და გამჭვირვალე მექანიზმების შექმნას ისახავს მიზნად.
"აღმოსავლეთ პარტნიორობა" ევროკავშირის წევრი სახელმწიფოებისა და მათი აღმოსავლეთ მეზობელი ქვეყნების ერთობლივი ინიციატივაა, რომელიც მიზნად ისახავს მხარეებს შორის თანამშრომლობის გაღრმავებასა და გამოცდილების გაზიარებას. "აღმოსავლეთ პარტნიორობა" დამატებით შესაძლებლობებს ქმნის საქართველოს ევროკავშირში შემდგომი ინტეგრაციისა და მხარეებს შორის პოლიტიკური დიალოგის გაღრმავების მიმართულებით.

The Seventh Panel Meeting on Public Administration Reform in the Framework of the “Eastern Partnership” Multilateral Cooperation
icon 17 Oct 2014
The seventh panel meeting on "Public Administration Reform" was held in the framework of the "Eastern Partnership" multilateral cooperation Platform I "Democracy, Good Governance and Stability". The panel was jointly organized by the Civil Service Bureau of Georgia and the Office of the State Minister on European and Euro-Atlantic Integration.
The panel meeting was attended by state representatives of the members of the "Eastern Partnership:" Armenia, Azerbaijan, Belarus, Georgia, Moldova, Ukraine, and the Delegation of the European Union to Georgia, as well as representatives from other EU member states.
The meeting focused on the implementation of the action plan of the "Public Administration Reform" panel. The Georgian side delivered a presentation on the ongoing civil service reform in Georgia, which aims to create effective and transparent state institutions within the country. A presentation given by the head of the Civil Service Bureau, Catherine Kardava, addressed the ongoing activities of the civil service reform, which aims to create effective and transparent state mechanisms.